Jeszcze więcej o Nas Blog

Przepis na skuteczną wentylację w gastronomii

W prowadzeniu gastronomii istotnym elementem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Dobra wentylacja nie tylko zapewnia komfort dla personelu i gości, ale także wpływa na jakość powietrza, higienę oraz bezpieczeństwo wewnątrz restauracji. Jej odpowiednie zaprojektowanie wymaga uwzględnienia wielu wytycznych i regulacji. W artykule przedstawimy Ci przepis na skuteczną wentylację w gastronomii, która pomoże w zaprojektowaniu odpowiedniego systemu wentylacyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ważna rola wentylacji w muzeum: Zachowanie dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń

Wentylacja odgrywa kluczową rolę w muzeach, pomagając w utrzymaniu odpowiednich warunków środowiskowych dla dzieł sztuki i innych cennych artefaktów. W niniejszym artykule przyjrzymy się znaczeniu efektywnej wentylacji w muzeum oraz korzyściom, jakie niesie dla dziedzictwa kulturowego.

Zasady montażu czerpni i wyrzutni przy centrali wentylacyjnej

Bardzo ważnymi elementami systemu wentylacyjnego są czerpnia i wyrzutnia. To od ich miejsca umiejscowienia, zależy w jaki sposób będzie działać cały system. Podczas projektowania systemu projektanci muszą również brać pod uwagę rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Dlaczego wentylacja w teatrze jest ważna?

Teatr jest jednym z projektów architektonicznych, które wymagają szczegółowej analizy pod względem warunków środowiskowych, takich jak wentylacja, wilgotność i temperatura powietrza. Dlatego też projektowanie systemu wentylacji w teatrze i innych obiektach kulturalnych stawia przed specjalistami wiele wyzwań.

Kobiety w branży HVAC: wyzwania i możliwości

Dzisiaj widok kobiety w branży technicznej nikogo już nie dziwi. Kobiety świetnie sobie radzą w sektorach technicznych i budowlanych, w tym również w szeroko rozumianej branży klimatyzacji i wentylacji - HVAC. Z okazji Dnia Kobiet, które wypada 8 marca, postanowiliśmy przeprowadzić krótkie wywiady z naszymi koleżankami z pracy, dzięki którym poznaliśmy ich drogę do aktualnej pozycji, jak również otrzymaliśmy wskazówki i rady dla wszystkich kobiet, które myślą o rozpoczęciu kariery zawodowej właśnie w sektorze technicznym.

5 głównych przyczyn awarii w systemach HVAC

Systemy HVAC są niezbędne do zapewnienia i utrzymania komfortu cieplnego w budynkach mieszkalnych jak i obiektach przemysłowych. Niestety, w przypadku licznych zaniedbań ze strony użytkowników, nawet najlepiej zaprojektowane centrale i wdrożone systemy wentylacji nie pomogą. Wielu problemom możemy zapobiec i zminimalizować ryzyko powstawania awarii, jednocześnie wydłużając żywotność urządzeń, ograniczając niepotrzebne koszty związane z ich dodatkowym serwisem lub wymianą. Przeczytaj i dowiedz się jakie są główne przyczyny awarii w systemach HVAC!

1 2