Urządzenie kompaktowe
BO-Vesta R

Opis produktu

Centrale kompaktowe BO-VESTA-R to wysokosprawne urządzenia nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła posiadające wymiennik obrotowy. Urządzenia z serii BO - VESTA zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o małogabarytowych pomieszczeniach takich jak: biura, sklepy, małe obiekty użyteczności publicznej. Centrale kompaktowe BO-VESTA-R produkowane są w 4 wielkościach, pokrywających wydatek powietrza w zakresie od 500 do 5000 m³/h.

 

85%
pobierz kartę produktu
Wydajność
500 do 5000 m³/h
Typ urządzenia
Stojące
System automatyki
Plug&Play
*opcja
Rodzaj filtrów
(ISO)
Coarse (G4)
ePM10 (M5)
ePM1 (F7)
Wykonanie
Wewnętrzne
Sprawność
odzysku ciepła
Do 85%
Zastosowanie
Biura, sklepy, restauracje, szkoły, małe obiekty publiczne

Cechy produktu

W centralach kompaktowych BO-VESTA-R zastosowano regeneracyjny wymiennik ciepła i wilgoci oraz wentylatory z energooszczędnymi silnikami typu EC. Dzięki takiemu rozwiązaniu oprócz odzysku energii cieplnej, nawilżamy również powietrze w okresie zimowym a silniki typu EC zapewniają płynną regulację wydatków powietrza centrali. Strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego po przejściu i oczyszczeniu na filtrach przepływają przez wysokosprawny wymiennik obrotowy, gdzie następuje proces wymiany energii cieplnej między strumieniami.

Dodatkowo powietrze świeże po przejściu przez wymiennik odzysku ciepła zostaje podgrzane przez nagrzewnicę elektryczną lub wodną do wymaganej temperatury nawiewu.

 • filtry klasy:
  ISO Coarse 65% (G4)
  ISO ePM10 50% (M5)
  ISO ePM1 70% (F7)
 • wysokosprawny rekuperator
 • wentylatory z silnikami EC
 • podłączenia kanałów i elektryki od góry
 • nagrzewnica elektryczna lub wodna
 • wysokosprawny wymiennik obrotowy (ROTOR)
 • opcjonalnie: system automatyki Plug&Play

Konstrukcja

W centrali klimatyzacyjnej BO-VESTA-R zastosowana została konstrukcja samonośna obudowy. Cechą podstawową central w konstrukcji samonośnej jest pozostawienie bez zmian wewnętrznego przekroju poprzecznego centrali odpowiadającego wymiarowo typoszeregowi central szkieletowych. Wprowadzenie do produkcji central takiej konstrukcji ma za zadanie budowę central poprzez składanie sekcji funkcjonalnych, co powoduje zwiększenie powtarzalności elementów oraz uproszczenie montażu. Osiągnięto zmniejszenie gabarytów centrali, zmniejszenie masy, poziomu głośności oraz eliminację mostków cieplnych. Osłony zewnętrzne central wykonane są z blachy Magnelis ZM310, a wypełnienie pomiędzy nimi stanowi wełna mineralna. Izolacja z wełny mineralnej posiada dobre właściwości termiczne i akustyczne, grubość izolacji to 50 mm.

Zespoły wentylatorowe w centrali BO-VESTA-R zostały wyposażone w wysokosprawne silniki EC o klasie sprawności IE4. Silniki EC mają wysoką efektywność przetwarzania mocy elektrycznej na mechaniczną, co przekłada się na praktycznie niezmienną sprawność w zakresie regulacji prędkości obrotowej. Obudowa ma niewielkie rozmiary, a całość pracuje bardzo cicho.

W centralach BO-VESTA-R zastosowano wysokosprawne wymienniki obrotowe. Regenerator zapewnia odzysk ciepła i chłodu wraz z transferem wilgoci. Wymienniki obrotowe ciepła zabudowane są z aluminium, posiadającego bardzo wysoką przewodność cieplną.

Wysokosprawne wymienniki obrotowe (Rotor)

Wysokosprawne silniki EC

(o klasie sprawności IE4)

Zmniejszone gabaryty i masa urządzenia

Warianty

Wybierz swoją centralę

Wielkość centrali Masa Wymiary Wydajność powietrza Zużycie energii
[kg] [mm] [m3/h] [kW]
szer. (B) wys. (H) dł. (L) min. max. moc silnika moc nagrz. elektr
1 180 750 900 1500 500 1200 0.17 - 0.5 3 - 6
2 270 900 1100 1700 900 2100 0.5 - 0.78 - 1.35 3 - 12
3 360 1100 1250 1800 1450 3500 0.78 - 1.35 6 - 21
4 440 1200 1400 2050 2100 5000 1.35 - 2.7 6 - 27

Automatyka
i Plug&Play

Do produkowanych central, dostarczamy na życzenie klienta kompletne układy automatyki. Firma świadczy również usługi montażu, uruchomienia i serwisowania urządzeń przez wykwalifikowany, doświadczony personel. Na podstawie konsultacji z zamawiającym, sterowanie urządzeniami dostosowane jest za każdym razem do specyfiki obiektu oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

Ideą opcjonalnego układu automatyki PLUG & PLAY jest przygotowanie systemu sterowania centralą, w taki sposób, by umożliwiała gotowość urządzenia do natychmiastowej pracy.
VBW Engineering oferuje centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne wraz z fabrycznym układem automatyki. Wewnętrznym okablowaniem i rozdzielnicą wraz ze sterownikiem, zamontowaną na centrali.

&PLUGPLAY
&PLUGPLAY

Zalety zastosowania
systemu PLUG & PLAY

Skrócony czas montażu i uruchomienia
(obniżenie kosztów)
Uruchomienie centrali bez zakłóceń
spowodowanych trudnymi warunkami atmosferycznymi
Podłączenia elektryczne wykonane i sprawdzone przez
wykwalifikowaną kadrę techników
Certyfikowane
przewody końcówki elektryczne, atestowane puszki i przyłącza kablowe
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem kontakt